הדפסת פנקסי חשבוניות

הדפסת פנקסי חשבוניות

על מנת שיתקיים מינהל עבודה תקין בקרב בתי העסק השונים, קיימים הצורך והחובה לספק תמיד חשבוניות. כמובן שהדבר משמעותי גם למי שנחשב עוסק פטור וצריך להנפיק קבלות, אך הדפסת פנקסי חשבוניות הינו אחד המהלכים החשובים ביותר בעולם העסקים וההתנהלות הכספית הנכונה והתקינה. כאשר פועלים במסגרת הנכונה, את העותק המקורי של החשבונית נותנים ללקוח עצמו, עותק נוסף נותנים למנהל החשבונות ואת העותק השלישי שומרים בעסק. כך כולם יודעים בדיוק איזה סכום עבר ידיים ולשם איזה צורך. כיום כבר יש את האפשרות לספק חשבוניות דיגיטליות, אך מדובר בתוכנות מאוד יקרות שלא תמיד שווה להחזיקן או להשתמש בהן ורבים עדיין מעדיפים להדפיס לעצמם פנקסי חשבוניות בשיטה המסורתית.

ניצול טכנולוגי מקסימאלי

בניגוד לחשבוניות הדיגיטליות, ניתן כיום לבית דפוס דיגיטלי ולהדפיס באופן דיגיטלי פנקסי חשבוניות באופן יעיל וזול, מה שעדיין שומר על ניצול טכנולוגי באופן הטוב ביותר. כמו כל הדפסה דיגיטלית אחרת, גם כאן אין צורך להגיע לבית העסק כדי להיפגש עם נציג מתחום העיצוב הגרפי, אלא יש את האפשרות לעצב באופן עצמאי ואישי את החשבונית, על פי שבלונות מוכנות מראש ובהתאם לצרכים האישיים של העסק. הדפסת פנקסי חשבוניות, כמובן שגם בעיצוב אישי ועצמאי וגם באמצעות עזרה מקצועית בעיצוב הגרפי, מחייבת מספר דגשים חשובים מאוד שצריך לשמור עליהם לאורך כל התהליך בקבלת התוצר המוגמר.

למה צריך לשים לב

ראשית, פרטי העסק חייבים לבלוט מעל לכל. הכוונה היא לשם העסק שצריך להיכתב באותיות גדולות יותר ויש לחשוב על המיקום של השם לצד הלוגו (אם בוחרים להוסיף גם אותו). יחד עם זאת צריך גם להוסיף את מספר הח.פ/ עוסק פטור (ת.ז)/ עוסק מורשה. זוהי הדרך לזיהוי העסק ולכן הכרחי לציין זאת. בנוסף יש להקפיד בציון פרטי העסק הנוספים כמו מספר טלפון עדכני וכמובן גם הכתובת למשלוח מכתבים, זאת כדי שיידעו לאן לשלוח צ'קים (התשלום תמיד חשוב).

לחשוב על פרטים טכניים מלכתחילה

כאשר הדפסת פנקסי חשבוניות נדרשת לעסק, מדובר על חובה בסיסית אך עדיין ניתנת לגמישות בהוספת מרכיבי טעם אישי. יש בתי עסק שצריכים ספר חשבוניות גדול יחסית, כדי שתהיה אפשרות לכתוב על כל חשבונית באופן מפורט ויש את מי שצריכים דווקא ספר קטן יחסית. כמובן שמעבר לכך תמיד ניתן לחשוב על עיצוב מעניין, השקעה ייחודית בכל חשבונית שתוכל להתאים לרוח העסק. בהחלט נראה שהטכנולוגיה והמסורת נפגשות באמצע.

מוזמנים לקרוא בנוסף: הדפסת כרטיס ביקור